Zařízení, které můžete najít v nejdražším letadle na světě

Každý člověk má jinou představu o tom, co pro něj znamená bohatství a luxus a mnoho lidí po životě v přepychu ani netouží. Letět v nejdražším a nejluxusnějším letadle na světě by však neodmítl snad nikdo z nás. Takový zážitek by byl pro běžné lidi něčím, co se zažívá jednou za život. Je však bohužel pravdou, že do letounu, který se může pyšnit titulem nejdražšího soukromého letadla na světě, se jen tak někdo nepodívá. Vlastnictvím tohoto skvostu se může pochlubit saúdskoarabský šejk Alwaleed bin Talal, který patří do rodinného klanu, který vede tuto zemi bohatou na ropu. Díky příjmům z jejího prodeje a také díky svému podnikatelskému impériu, které si šejk vybudoval, si může dovolit vlastnit to úplně nejdražší letadlo na světě.

Jak se dá očekávat, toto letadlo ukrývá množství zajímavostí, které snad jinde nenajdete. Jednou z nich je třeba výtah, který se pohybuje mezi třemi poschodími v letadle. Je pravděpodobné, že toto letadlo je jediné na světě, ve kterém je výtah umístěn.

Tento Airbus A380 byl šejkovi prodán za 300 milionů dolarů, no následné úpravy si vyžádali investici dalších 200 milionů. Interiér je ovšem tak jedinečný, jako i cena za jeho vybavení. Šejk je očividně milovníkem okázalého luxusu a to se v letadle projevuje taky tím, že téměř všechno, co může být ze zlata, z něj taky je. Mezi další zajímavosti, které v letounu můžeme najít, patří třeba koncertní síň, ve které svými koncerty zpříjemňují šejkovi a jeho hostům let světoví umělci. Dále v letadle můžeme najít velké množství obrazovek, několik pokojů, které svým obyvatelům nabízejí vysoký komfort a také třeba modlitební místnost, ve které jsou lidi během modliteb automaticky nasměřováni na posvátné místo Mekku.

Toto výjimečné letadlo ukrývá množství vymožeností a určitě je hodně z nich skryto i před očima veřejnosti. Můžeme proto jen hádat, co všechno má šejk a jeho hosté k dispozici a jak vypadá celý interiér v jeho plné kráse.