Soukromým letadlem do Hongkongu

Hongkong je klíčovou destinací pro práci a volný čas. Desítky soukromých letadel denně přistávají na mezinárodním letišti v Hongkongu (HKIA – Hong Kong International Airport). Let do Hongkongu soukromým letadlem však má svá specifika, se kterými vás rádi seznámíme.

V současné době provozovatele soukromých letadel musí předem rezervovat konkrétní čas pro příchozí a odchozí let a také parkovací místo na letišti HKIA. Od roku 2017 v silu vstupuje usnesení, že časové rozmezí pro přistání či odlet letadla může být rezervováno s maximálním předstihem 14 dnů. Podobné omezení může představovat skutečný problém pro obchodní cestující. Parkování letadla musí být rovněž potvrzené během 24 hodin po uskutečnění rezervace časového okénka pro přílet či odlet. Poradíme vám, jak co nejpohodlněji zařídit přílet a odlet z letiště v Hongkongu.

* 1. Zvolte noční přistání. V rozmezí od 22 h večer do 7 h ráno je k dispozici víc volných časových okének pro přistání vašeho letadla. Stejně jako v případě parkovacího místa, je potřeba učinit rezervaci s dostatečným předstihem.

* 2. Dejte přednost letu v úterý či středu. Toto jsou dva volnější dny, kdy s větší mírou jistoty získáte povolení na přistání v HKIA. Pokud vám čas dovolí, snažte se vyhnout přistání ve čtvrtek a pondělí. Jedná se o dny s nejnáročnějším provozem a je velká šance, že ve své žádosti o přistání neuspějete.

* 3. Zvažte alternativy. Mezinárodní letiště v Hongkongu by se dalo kompletně vynechat z vašeho itineráře. Jednoduše byste mohli použít jedno z okolních letišť. Například mezinárodní letiště v Macau, do Hongkongu byste se pak dopravili trajektem či vrtulníkem. Další alternativou je mezinárodní letiště v čínské provincii Šen-čen nebo Zhuhai. Pro cestující do čínských provincií by však bylo potřeba vyřídit vízum.

* 4. Služba Drop & Go. V některých případech se dá zabránit rezervaci parkovacího místa. Bez parkování na letišti v Hongkongu se obejdete, pokud vás vysadí na letišti a samotné letadlo následně zaparkuje na jiném místě, kde s parkováním není problém.