Nejokázalejší interiér soukromého letadla na světě

Vybrat ten nejluxusnější a nejokázalejší interiér soukromého letadla je hodně těžké, protože zdaleka ne každý majitel takového skvostu je ochoten vpustit do svého soukromí média a nabídnout tak veřejnosti pohled dovnitř svého unikátního letounu.

Jedním z nejznámějších letadel snad na celém světě je určitě letadlo amerického velkopodnikatele, miliardáře, realitního magnáta a nejnověji i kandidáta na post amerického prezidenta Donalda Trumpa. Z interiéru je cítit, že si Donald Trump a jeho rodina potrpí na opravdový luxus, a rádi svou finanční situaci dávají na známost celému světu. To však možno vidět i při záběrech z luxusního apartmánu v Trump Tower v New Yorku, kde Donald Trump bydlí. Je však pravdou, že i když se dizajn tohoto letadla jen těžko překonává, někomu se to přeci jen podařilo.

Saúdskoarabský princ Alwaleed bin Talal je majitelem nejdražšího a zřejmě i nejluxusnějšího a nejopulentnějšího letadla, které na obloze můžete spatřit. Za jeho dodatečné úpravy utratil neskutečných 200 milionů dolarů a v interiéru je to i patřičně znát. Zřejmě jako jediné soukromé letadlo na světě má letadlo prince bin Talala ve svých útrobách plně funkční výtah, který jezdí mezi třemi poschodími, které v letadle jsou. Další zajímavostí, kterou byste možná v letadle nečekali, je koncertní síň. V této síni se samozřejmě nachází i křídlo a princ zde během letů organizuje koncerty světoznámých umělců. Pro pořádný relax je hostům k dispozici samozřejmě několik pokojů s vlastní koupelnou a taky turecká verze koupelny, hamam. Samozřejmostí je, že téměř všechno v interiéru letadla je ze zlata, protože tento styl designu je jeho majiteli velmi blízký.

Jak už bylo řečeno, nejluxusnější soukromé letadlo na světě jde jednoznačně určit jen těžko, protože ne každý vám do jeho létajícího paláce dovolí nahlédnout. Je však dost pravděpodobné, že něco takového, jako si nechal na míru vyrobit princ Alwaleed bin Talal, neexistuje a ani ještě dlouho nebude.