Nejluxusnější soukromá letadla na světě

Bohatství může mít mnoho podob, a každý bohatý člověk svůj majetek vystavuje na obdiv jiným způsobem. Jedním z největších znaků luxusu, který si opravdu můžou dovolit jen ti úplně nejbohatší, je však určitě vlastnictví soukromého letadla.

Většina běžných lidí považuje za znak určitého luxusu už samotnou možnost pohodlně se přesouvat na delší vzdálenosti letadlem. Ti zámožnější z nás si můžou dovolit létat první třídou. Ti, jejichž majetek dosahuje astronomických hodnot se neuspokojí s dělením se o letadlo s dalšími cestujícími, a pořídí si proto své vlastní.

A jaká jsou ta úplně nejluxusnější soukromá letadla na světě?

I mezi soukromými letadly můžeme najít velké rozdíly, jak v ceně, v standardu, který v sobě ukrývají, tak i v samotné velikosti. Mezi ty nejluxusnější zřejmě můžeme zařadit zároveň ty největší letadla, které se často používají jako běžná dopravní letadla, několik bohatých lidí si ale řeklo, že by se jim hodili i pro jejich soukromé účely.

Dvě snad nejluxusnější letadla, která momentálně slouží svým majitelům jako soukromý prostředek přepravy, si i představíme.

BoeiBoeing 747ng 747, který patří obchodníkovi s nemovitostmi jménem Joseph Lau, stál svého majitele astronomických 150 milionů dolarů. Tento stroj je samozřejmě přizpůsoben jeho požadavkům jako větší prostor k užívání, několik pokojů, kancelář a taky obsahuje množství doplňků, které dodávají letadlu punc opravdového luxusu.

Tím pravděpodobně nejluxusnějším letadlem, jaké dnes na obloze můžete spatřit, je však Airbus A380, který si nechal na míru vyrobit jeden z členů saúdské královské rodiny, princ Alwaleed bin Talal. Za tento stroj byl ochoten zaplatit neuvěřitelných 300 milionů dolarů a stal se nejdražším letadlem na světě. Zahrnuje obrovské množství prostoru pro princovy hosty a pro něj samotného, mnoho pokojů, kancelář i společenské místnosti. Zajímavě pak vyznívá i porovnání s běžným Airbusem A380, využívaným leteckými společnostmi, který pojme až 500 pasažérů. Jejich komfort se však samozřejmě s komfortem v tomto na míru vyrobeném letadle nedá porovnat.