Nejlepší soukromé letadlo na světě

Vybrat to nejlepší soukromé letadlo na světě je hodně těžký úkol. Existuje velké množství faktorů, které je třeba při takovémto výběru brát v potaz a také mnoho úhlů, ze kterých na kvalitu a úroveň letadla můžeme nahlížet. Je tím nejlepším na světě to největší? Nebo to nejdražší? Nebo je třeba zohlednit i další věci jako schopnost přistávat na co nejvíc místech na světě či rychlost letadla?

Díky různým úhlům pohledu je opravdu těžké říct, které letadlo je nejlepší. Pro někoho je to menší soukromé letadlo, které dokáže přistát i na malém ostrově někde v Tichomoří, pro jiného zase takové, které mu nabízí obrovský prostor a také neuvěřitelný luxus a pohodlí.

My jsme se rozhodli blíže Vám představit právě nejdražší a zřejmě i nejluxusnější soukromé letadlo, které dnes můžete v oblacích spatřit. Toto letadlo si pořídil princ Alwaleed bin Talal a jeho hodnota i s různými úpravami na míru podle jeho představ je přibližně půl miliardy dolarů. V interiéru je snad všechno, co lze ze zlata vyrobit z něj i vyrobeno a mezi zajímavosti nacházející se uvnitř tohoto stroje můžeme zařadit třeba koncertní síň s piánem a místy na sezení pro deset hostí, pracovní místnost, ve které princ pořádá mítingy se svými spolupracovníky, nebo i výtah, který spojuje tři poschodí letadla. Samozřejmě tady najdeme i pokoje, ve kterých si princ a jeho hosté mohou během dlouhých letů dopřát opravdu luxusní odpočinek. Další zajímavostí je také modlitební místnost. Princ si sebou na své cesty může vozit také svůj luxusní Rolls Royce, protože má pro něj v letadle vyhrazeno speciální místo na parkování.

the Airbus A380Toto jsou jen některé z nespočetného množství vymožeností, které tento Airbus A380, jako symbol absolutního a okázalého luxusu, nabízí. Mít šanci zažít let v tomto letadle, které je zároveň i nejdražším soukromým letadlem na světě, by chtěl snad každý z nás a nikdo by si takovou příležitost určitě nenechal ujít.