Najděte soukromé letadlo pro vás nebo vaši společnost

Výběr toho správného soukromého letadla je čím dál tím náročnější. Je to způsobeno tím, že i toto odvětví se postupně rozrůstá a jak roste zájem o nabídku takovýchto služeb, roste přirozeně i počet společností, které je nabízejí. Můžeme tedy sledovat čím dál tím větší počet relativně cenově dostupných letounů a zájemci tak musí porovnávat pořád víc nabídek.

To je však přirozeně dobrá zpráva. Čím větší výběr na trhu, tím větší šance, že najdeme přesně to, co právě potřebujeme. A čím větší konkurence, tím nižší ceny nabízených produktů. Zvyšuje se tím pravděpodobnost, že poměr cena/výkon bude pro nás hodně příznivý.

Při výběru letadla pro nás jako pro soukromou osobu je třeba brát v potaz jiné faktory jako při hledání vhodného letounu pro společnost. Je logické, že firma má od privátního letounu jiná očekávání a potřebuje, aby plnil jiné úkoly jako v případě soukromého majitele. V případě firmy je důležité zejména to, aby letadlo vypadalo reprezentativně, protože v něm společnost bude vozit nejen své zaměstnance, ale taky své spolupracovníky či partnery. Je proto nutné, aby byl jak exteriér, tak i interiér dostatečně reprezentativní. Komfort a luxusní dojem jsou tedy velmi důležité. Další podstatní věcí je to, aby firemní letadlo mělo vhodně přizpůsobené prostory k práci i během letu. Pokud to prostor povoluje, je vhodné mít interiér upravený způsobem, aby cestujícím ulehčoval vzájemnou komunikaci a práci.

Na druhou stranu při letadlech, které jsou využívány na soukromé účely, je důležité zejména pohodlí, které tento stroj své posádce nabízí. Dá se taky říct, že u takovýchto letadel se ve většině případů více dbá na to, aby letadlo bylo ekonomicky úsporné a nevytvářelo svému majiteli zbytečně vysoké náklady. Pak je taky důležitým faktorem to, aby letadlo mohlo přistávat na malých letištích. Dá se totiž předpokládat, že ho soukromý majitel bude využívat i na cesty, při kterých bude nutné přistávat i na takovýchto místech.