Luxusní způsoby jak cestovat stylově

Samotnou oblast létání soukromým letadlem lze bez pochyb považovat pro převážnou většinu lidí za formu luxusu. Je však určitě pravdou, že tak jako u téměř jakémkoli jiného produktu, i při soukromých letounech se kvalita, úroveň luxusu či cena mohou navzájem opravdu hodně lišit. Malé soukromé letadlo si můžete koupit už za několik desítek tisíc dolarů, no v kategorii privátních letounů budete považován jen za chudého příbuzného. Opravdový luxus totiž nabízí úplně jiné letouny a ceny za ně se samozřejmě pohybují ve výrazně jiných cifrách.

V poslední době se stalo mezi těmi nejbohatšími snad jakousi módou neuspokojit se pouze s „obyčejným“ soukromým letadlem, vyrobeným za těmito účely. Můžeme vidět, že množství boháčů si kupuje a následně nechává na míru upravovat letadla, která byla původně určena ke komerčnímu provozu a měla pojmout třeba i 500 lidí. Hlavním důvodem může být jak pohodlí majitele letadla tak i prestiž.

V případě, že se s vámi na palubě veze více hostů, je určitě komfortnější mít k dispozici, zejména na dlouhé lety, co největší prostor. Dostatečný počet pokojů zajistí, že se každý host v letadle cítí jako v pětihvězdičkovém hotelu a nic mu nechybí. Vlastnictví takovéhoto letadla přináší s sebou taky obrovskou prestiž. Stačí se jen podívat na některý z předvolebních mítingů Donalda Trumpa, kde častokrát v pozadí vidět jeho vlastní letadlo, které nese jméno svého majitele.

Můžeme tedy říct, že snad nejluxusnější a nejstylovější forma cestování je zřejmě cesta vlastním letadlem, ve kterém se v původním provedení odveze i několik stovek běžných lidí. Po úpravách je však letadlo připraveno posloužit mnohem menšímu počtu lidí, zato jim však dokáže nabídnout luxus a komfort opravdu nevídaných rozměrů. Díky tomu, že letadlo je možné si dát speciálně na míru upravit, je možné mít v jeho interiéru už snad úplně všechno a pocit luxusu a prestiže dotáhnout do absolutní dokonalosti.