Luxusní soukromá letadla pro byznys nebo pro potěšení

Pokud někdo uvažuje o koupi soukromého letadla, většinou nad tímto krokem přemýšlí z jednoho ze dvou důvodů. Buď jde o letadlo, které by mělo sloužit na pracovní účely, tedy na pracovní cesty, přepravu zaměstnanců společnosti, obchodních partnerů a podobně. Ve druhém případě si pak lidé kupují soukromé letadlo proto, aby zvýšili komfort cestování sobě a svojí rodině, a tedy na soukromé účely. Je však pravdou, že mnoho lidí tyto dva způsoby využívání kombinuje a letadlo tak pro ně plní obě funkce.

Na čistě obchodní účely si privátní letoun zabezpečují většinou firmy, které potřebují zabezpečit rychlý a pohodlný přesun svých zaměstnanců či obchodních partnerů a chtějí umožnit vykonávání práce i přímo během letu. Při několikahodinových přesunech je určitě lepší, pokud má třeba ředitel firmy se svými partnery k dispozici soukromí, které mu zabezpečuje vlastní letadlo a může tento čas využít produktivně Pokud by letěl běžným letadlem, během letu by se mu z pracovních povinností nepodařilo splnit téměř nic. Soukromé letadlo je taky otázkou prestiže, co může být v některých odvětvích pro firmu velkou výhodou.

Pro koupi soukromého letadla pro sebe a svou rodinu se většinou rozhodují lidi, kteří vlastní jednu či vícero nemovitost nebo ostrov někde daleko od svého domova a chtějí se často a pohodlně přesouvat mezi těmito a jinými místy. Je jasné, že cestování s celou rodinou a zejména s malými dětmi je mnohem pohodlnější, když můžete využít služeb soukromého letadla. Nikdo vás a vaši rodinu nevyrušuje, personál se může plně věnovat jen vám a vašim dětem a taky čekání na letišti je neporovnatelné s běžnými aerolinkami. Je však pravdou, že jen málokdo využívá svůj letoun striktně pouze na rodinné účely a většinou se setkáváme s variantou, že majitel létá jak s rodinou, tak častokrát i za byznysem. Bylo by poměrně nelogické a taky neekonomické mít na tyto účely různá letadla.